wtorek , czerwiec 25 2024
Home / NEWSY / Audi E-Tron Quattro – Elektryczny SUV będzie w sprzedaży

Audi E-Tron Quattro – Elektryczny SUV będzie w sprzedaży

Odbywające się we wrześniu we Frankfurcie nad Menem targi motoryzacyjne należą do jednych z najbardziej prestiżowych imprez tego typu na świecie. Każda szanująca się marka samochodowa wystawia na swoim stoisku auta przedprodukcyjne i koncepcyjne mające na celu zaprezentować przyszłość firmy.

Pośród wielu nowych modeli znajdziemy jeden szczególnie interesujący. Najnowsze dziecko inżynierów z Ingolstadt, Audi E-Tron Quattro. SUV napędzany tylko i wyłącznie przez silniki elektryczne (jeden napędzający przednią oś, oraz dwa umieszczone z tyłu). Dane techniczne wyglądają interesująco, zwłaszcza zapewnienia konstruktorów, o zasięgu E-Tron’a na jednym ładowaniu wynoszącym 500 km. Należy zaznaczyć, że mówimy tu o SUV’ie plasującym się gdzieś po między Q5,a Q7, naszpikowanym nowymi technologiami, elektroniką i ponad przeciętnym komforcie. Duży wpływ na tak daleki zasięg ma mieć niski współczynnik oporu powietrza cw 0.25 (Ferrari F12 Berlinetta posiada cw 0.299). Świetny wynik jak na auto tych rozmiarów. Wnętrze ma oferować nowoczesne ekrany OLED zamiast standardowych przycisków, a przednie lampy zostaną wyposażone w rewolucyjne oświetlenie laserowe OLED z sukcesem testowane przez Audi pod czas słynnego 24h wyścigu Le Mans.

E-Tron z pewnością zadowoli oczekiwania klientów szczególnie dbających o ekologię i ceniących sobie najwyższy komfort. Więcej szczegół na temat nowego Audi poznamy 15 września 2015 roku.

This slideshow requires JavaScript.

Zobacz również

targi

Targi Expo Sosnowiec – Auto Moto Show 13-14.06.2015

W dniach 13-14.06.2015 już po raz dziesiąty odbyły się targi motoryzacyjne Auto Moto Show w ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *