środa , czerwiec 26 2024
Home / NEWSY / Mercedes C-63 AMG – Wiemy jak wygląda

Mercedes C-63 AMG – Wiemy jak wygląda

O najnowszym Mercedesie C-63 firmowanym znakiem AMG wiemy jak na razie nie wiele. Inżynierowie niemieckiego giganta skrzętnie ukrywają wszelkie dane techniczne nowego Coupe AMG, a dziennikarze motoryzacyjni snują domysły, zwłaszcza dotyczące jednostki napędowej. Sedan z serii C wyposażony jest w motor V8 o pojemności 4 litrów i mocy 476 KM, a wersja sportowa z oznaczeniem “S” osiąga moc 510 KM, a pierwsze 100 km/h pojawia się na liczniku po 4s (sedan 4,1s). Niemieckim zwyczajem prędkość maksymalny ograniczona została elektronicznie do 250 km/h.

Dzięki wścibskim dziennikarzom (albo mało lojalnym pracownikom) światło dzienne ujrzały zdjęcia nowego Coupe Mercedesa. Auto nie szokuje stylizacją, podkreśla sportowy charakter auta. Na tylnej klapie umieszczono dyskretną karbonową lotkę, a między dwoma podwójnymi wydechami znajduje się dyfuzor. Z przodu zamontowano lekko podgięty spoiler, który nawiązuje do ogólnego trendu aut AMG stosowanego od kliku lat.

Po wycieku zdjęć z zamkniętej prezentacji Mercedes postanowił zaprezentować swoje najnowsze dziecko szerszej widowni w postaci prezentacji video. Nie zdradza ona żadnych szczegółów technicznych, ale pozwala posłuchać cudownej arii dźwięków wydobywających się z układu wydechowego Coupe sygnowanego emblematem AMG

Mercedesa-AMG C 63 Coupé

Zobacz również

targi

Targi Expo Sosnowiec – Auto Moto Show 13-14.06.2015

W dniach 13-14.06.2015 już po raz dziesiąty odbyły się targi motoryzacyjne Auto Moto Show w ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *