niedziela , lipiec 14 2024
Home / NEWSY / Rejestracja „Anglików” legalna w Polsce.

Rejestracja „Anglików” legalna w Polsce.

Sierpień 2015 roku przyniósł zasadnicze zmiany w Polskim prawodawstwie dotyczącym rejestracji aut z kierownicą po prawej stronie. Wszystko zmieniło się pod naciskiem Unii Europejskiej i od teraz tzw. angliki mogą być rejestrowane i dopuszczane do ruchu drogowego w Polsce na równi z „normalnymi“ pojazdami.

Zmiany w prawie cieszą szczególnie importerów aut używanych. Ceny na rynkach z takich krajów jak Wielka Brytania, Irlandia czy Cypr są znacznie niższe od analogicznych pojazdów z pozostałych krajów UE. Brak konieczności kosztownych przekładek kierownicy, pedałów i pozostałych elementów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo znacząco wpłynie na obniżenie kosztów, a w związku z tym ceny końcowej.

Niestety należy pamiętać jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą jazda samochodem z kierownicą po prawej stronie. Zwłaszcza pod czas manewru wyprzedzania, gdy musimy całym autem wyjechać na przeciwległy pas ruchu ryzykując tym samym czołowym zderzeniem z pojazdem jadący w przeciwnym kierunku.

Eksperci są zgodni, że nowelizacja przepisów wpłynie na wzrost importu używanych aut do Polski. Już teraz jest to około 700 tys. pojazdów rocznie, a nowe zmiany mogą zwiększyć import o kolejne 100 tys. samochodów. Samochodów z kierownicą po prawej stronie, które nieprzystosowane do naszych przepisów będą stanowić realne zagrożenie na drogach. Nie tylko dla ich właścicieli, ale i dla innych uczestników ruchu.

Zobacz również

targi

Targi Expo Sosnowiec – Auto Moto Show 13-14.06.2015

W dniach 13-14.06.2015 już po raz dziesiąty odbyły się targi motoryzacyjne Auto Moto Show w ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *